Yenilebiliraltin.com (bundan böyle “Site” olarak anılacaktır) olarak kullanıcılarımızın gizlilik haklarına saygı duyuyoruz. İşbu Gizlilik Politikası, Site üzerinden toplayacağımız kişisel bilgilerin çeşitlerini, bunları nasıl kullanabileceğimizi ve kimlerle paylaşabileceğimizi tanımlamaktadır.

Site’yi kullanırken kişisel bilgilerinizi sunmayı seçebilirsiniz. Örneğin; Kullanıcı Kayıt Formu'nu, Sipariş/İade Formları'nı (burada belirtilenler ile sınırlı olmamak kaydıyla) doldurursanız bazı kişisel bilgileri girmeniz Site tarafından talep edilebilir. Kişisel bilgi paylaşımını tercih etmediğiniz durumlarda bu formları lütfen doldurmayınız.

Site, pazarlama iletişimleri kapsamında bülten aboneliği, e-posta adresi kaydı gibi araçlar kullanabilir ve bu servislerden yararlanan kullanıcılarına yönelik pazarlama faaliyetleri gerçekleştirebilir.

Kullanıcı, kişisel bilgilerini sistemimize girmesi halinde Site’nin hizmet alanlarına yönelik iletişim faaliyetlerinde bulunma hakkını peşinen kabul etmiş sayılır (Örneğin; Site üzerinden ürün sipariş eden kullanıcı, siparişi ile ilgili bildirim almamayı talep edemez).

Site, kişiye özel hizmet kapsamında kişisel bilgilerinizi kullanabilir (Örneğin; ilgi duyabileceğiniz ürünleri önerebilir).

Site, kullanıcı deneyimlerini üst düzeyde tutmak amacıyla çeşitli teknolojik araçlar kullanabilir. Site, kullanıcının Site’ye eriştiği cihazın hard diskinde çerez (cookie) adı verilen dosyalar oluşturabilir.

Site; kullanıcıların yaş, cinsiyet, tüketim eğilimleri, coğrafik dağılımları, Site’de ziyaret ettikleri sayfa bilgileri, ziyaret süreleri gibi (bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) istatistiksel parametreleri anonim olarak toplamaktadır. Bu bilgilerin anonim olarak sağlanmasını istemeyen kullanıcının Site’yi kullanmaması önerilir.

Site, kullanıcının bilgi girişini gerektiren sayfalarında (Örneğin; Kullanıcı Kayıt Formu, Ödeme Sayfası gibi) 256 bit SSL (Secure Socket Layer – Güvenli Soket Katmanı) şifreleme sistemi kullanır.

Site, kullanıcının kredi kartı bilgilerini hiçbir şekilde kaydetmez ve kredi kartı kullanılarak yapılan ödeme bilgilerinin 256 bit SSL şifreleme sistemi ile bankaya iletilmesini sağlar.

Site, kullanıcının bağlantı kurduğu IP adresini kaydetmektedir.

Site, kullanıcının kişisel bilgilerini yargı kararı olmadıkça hiçbir 3. şahıs veya kurumla paylaşmaz.